حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تصفیه آب برای آشامیدن با سبزی گشنیز

تصفیه آب با سبزی گشنیز

محققان با توسعه و گسترش روشی معمولی و کم هزینه برنده شده‌اند از گشنیز برای تصفیه آب شرب به کار گیری نمایند .

دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب برای آشامیدن با سبزی گشنیز

سبزی گشنیز که در بیشتر کشورهای آسیای جنوبی و مکزیک مورد به کار گیری قرار میگیرد , یک راه‌ حل نو و استوار برای تصفیه آب به حساب می آید . این سبزی از توان بالقوه تحت عنوان جاذب زیستی برای حذف سرب و بقیه فلزات سنگین وزن سمی از آب کثیف شامل است . در سیستم‌ های تصفیه آب توسعه یافته از کربن فعال به کارگیری می‌گردد که‌این فناوری برای کشورهای در حال پیش رفت بویژه در بخش ها روستایی مضاعف هزینه‌ بر است .

تصفیه آب با سبزی گشنیز

پزشک «داگلاس شاور» پژوهش ها خویش را بر روی جاذب‌های زیستی یا این که بیوسوربنت‌ ها ( biosorbents ) متمرکز نموده است ; جاذب زیستی جایگزینی بی آلایش و استوار به حساب می آید که به مواد ارگانیک مثل میکروب‌ها و گیاهان متکی است .

مبنی بر این طرح , هنگامی که غربال پارچ تصفیه آب نیاز به ردوبدل داشته باشد , می‌توان از دسته‌ ای گشنیز یا این که بعضی دیگر از گیاهان تحت عنوان غربال بهره برد . موفقیت گشنیز در تصفیه آب , در ساختار دیواره‌ های سلولی فرنگی گیاه مخفی است که به جذب فلزات سمی مثل سرب یاری می‌ نماید .

تصفیه آب با سبزی گشنیز

حاصل آزمایشهای انجام یافته در مقیاس محدود در مکزیک , نتیجه ها این پژوهش ها را تأیید می کنند ; با دقت به در دسترس بودن گشنیز بویژه بخش ها روستایی کشور های در حال پیش رفت , می‌ توان در آتی از این روش برای تصفیه بی آلایش و کم هزینه آب بهره برد .

نتیجه ها این تحقیق در دویست و چهل و ششمی نشست ملی انجمن شیمی ایالات متحده ارائه شد .

به آبی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
خیابان امیر کبیر، امین حضور، خ ری، پاساژ امام جواد
09196615469-02133752418
مراجعه حضوری فقط در موارد لزوم و هماهنگی قبلی پذیرفته میشود.
Call Now Buttonتماس با کارشناس