تصفیه آب برای آشامیدن با سبزی گشنیز

تصفیه آب با سبزی گشنیز

محققان با توسعه و گسترش روشی معمولی و کم هزینه برنده شده‌اند از گشنیز برای تصفیه آب شرب به کار گیری نمایند .

دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب برای آشامیدن با سبزی گشنیز

سبزی گشنیز که در بیشتر کشورهای آسیای جنوبی و مکزیک مورد به کار گیری قرار میگیرد , یک راه‌ حل نو و استوار برای تصفیه آب به حساب می آید . این سبزی از توان بالقوه تحت عنوان جاذب زیستی برای حذف سرب و بقیه فلزات سنگین وزن سمی از آب کثیف شامل است . در سیستم‌ های تصفیه آب توسعه یافته از کربن فعال به کارگیری می‌گردد که‌این فناوری برای کشورهای در حال پیش رفت بویژه در بخش ها روستایی مضاعف هزینه‌ بر است .

از صفحه فروشگاه دستگاه تصفیه آب صنعتی ما هم دیدن فرمایید.

تصفیه آب با سبزی گشنیز

پزشک «داگلاس شاور» پژوهش ها خویش را بر روی جاذب‌های زیستی یا این که بیوسوربنت‌ ها ( biosorbents ) متمرکز نموده است ; جاذب زیستی جایگزینی بی آلایش و استوار به حساب می آید که به مواد ارگانیک مثل میکروب‌ها و گیاهان متکی است .

مبنی بر این طرح , هنگامی که غربال پارچ تصفیه آب نیاز به ردوبدل داشته باشد , می‌توان از دسته‌ ای گشنیز یا این که بعضی دیگر از گیاهان تحت عنوان غربال بهره برد . موفقیت گشنیز در تصفیه آب , در ساختار دیواره‌ های سلولی فرنگی گیاه مخفی است که به جذب فلزات سمی مثل سرب یاری می‌ نماید .

تصفیه آب با سبزی گشنیز

حاصل آزمایشهای انجام یافته در مقیاس محدود در مکزیک , نتیجه ها این پژوهش ها را تأیید می کنند ; با دقت به در دسترس بودن گشنیز بویژه بخش ها روستایی کشور های در حال پیش رفت , می‌ توان در آتی از این روش برای تصفیه بی آلایش و کم هزینه آب بهره برد .

نتیجه ها این تحقیق در دویست و چهل و ششمی نشست ملی انجمن شیمی ایالات متحده ارائه شد .

به آبی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *