درخت گز روغن یا درخت حیات آب را تصفیه میکند

درخت گز روغن یا درخت حیات آب را تصفیه میکند

درخت گز روغن یا درخت حیات آب را تصفیه میکند

هر ساله بیش تر از سه میلیون و ۵۰۰ هزار مرگ و میر بر اثر بیماری‌ های ناشی از آلودگی آب صورت میدهد و این بیماری‌ها جان در حدود یک میلیارد نفر را که به آب شرب و بهداشتی دسترسی ندارند به خطر می‌اندازد .

دستگاه تصفیه آب

درخت گز روغن یا درخت حیات آب را تصفیه میکند

با این وجود متخصصین محیط زیست اخیرا متوجه شدند درخت گز روغن موسوم به «درخت حیات» که یک درخت مقاوم در قبال خشکسالی است قادر است آب را تصفیه نماید .

در‌این مطالعه که جزئیات آن در روزنامه Current Protocols in Microbiology نشر داده شده , «مایکل لی» محقق «مرکز در بین المللی آب سالم» نشان میدهد که بذر درخت گز روغن به مقدار ۸۰ الی ۹۹٫۵ درصد از گل آلودگی و ۹۹ درصد از باکتری‌های موجود در آب را از بین می برند .

از صفحه فروشگاه تصفیه آب صنعتی ما هم دیدن فرمایید.

تصفیه با درخت گز روغن

از این درخت که ساکن رشته کوه‌های هیمالیا به حساب می آید , همچنین روغن خوراکی و روغن چراغ هم تنظیم می‌گردد .

تصفیه آب از طریق طبیعت

از بذرهای آن همچنین می‌توان به عنوان کود بهره مند شد . برگ‌ها و پوست این درخت معجزه‌گر همینطور خوراکی و سرشار از پروتئین است .

بنابر اعلام زیست‌شناسان , صرفا یک غلاف از دانه‌های این گیاه قادر است یک لیتر آب را تصفیه نماید .

تصفیه آب با گیاه

تصاویر ویدئویی نشان می دهد که دانه‌های این گیاه ظرف کمتر از دو ساعت میتوانند گل آلودگی آب را از در میان برده و آن را شفاف نمایند .

دانه‌های پودر شده این درخت بعد از ادغام شدن با آب کثیف , پلیمرهای گیاهی محلول در آب تولید می نمایند که عمده ناخالصی‌ها و آلودگی آب و همچنین ذرات آویزان و میکروب‌های جان دار در آن را از میان میبرند و این ناخالصی‌ها را به طور یک رسوب در ته ظرف گردآوری می‌نمایند .

کاشت درخت گزروغن , یک جایگزین زیاد ارزان و مطلوب برای سیستم‌ های تصفیه آب گرانقیمت به حساب می آید .

با این وجود به جهت این که دانه‌های این درخت قادر به از بین بردن کامل میکروب‌های موجود در آب نیست،‌ آب حاصل از این فرآیند باید قبل از مصرف جوشانده شود.

تصفیه آب در طبیعت

ویکی پدیا گز روغنی (درخت)

به آبی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *