دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس

چگونه آب را بنوشیم ؟

دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس : بدن انسان به آبی نیاز دارد که آلودگی های میکروبی شامل ویروس ها، انگل ها ، باکتری ها و یا مواد شیمیایی مانند نیتریت و نیترات ها را نداشته باشد. به گزارش سازمان محیط زیست آلمان ) wwf ) تنها دو درصد از منابع آب کره زمین ، آب شیرین قابل شرب است و بشر تنها به یک درصد از این مقدار دسترسی دارد. جالب است بدانید آب ناسالم و مضر برای سالمتی لزوما دارای طعم و رنگ و بوی بد نیست .

از صفحه فروشگاه دستگاه تصفیه آب صنعتی ما هم دیدن فرمایید.

اثرات برخی از مواد موجود در آب :

آلومینیوم : انسان از طریق غذا، هوا و آب دائما در معرض آلومینیوم قرارداردو بیشترین اثرات آن در آب شرب مربوط به بیماران تحت دیالیز کلیه است که با عالئمی نظیر تغییرات رفتاری، جنون، مشکالت گفتاری و تشنج همراه می باشد.با توجه به رابطه آب حاوی آلومینیوم و بیماری آلزایمر میبایست به طور جدی نسبت به حذف آلومینیوم از آب آشامیدنی تالش شود .

کـلــر : در شبکه آب رسانی برای ضد عفونی کردن آب استفاده می شود . طبق گزارش منتشر شده در مجله بهداشت همگانی خطرات سرطان برای افرادی که آب کلرزده مصرف می کنند %93 بیشتر از کسانی است که آب کلرزده مصرف نمی کنند.

نیتـرات : در آب به صورت محلول وجود دارد و روش های معمول تصفیه قادر به حذف آن نیستند.از این رو نیاز به آن دسته از روش های پیشرفته می باشد که قادر به کاهش آالینده های محلول باشند.

شرح مختصری ازعملکرد دستگاه تصفیه آب :

دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس

1 -فیلتر پلی پروپیلن ( p.p ) : در این مرحله ذرات معلق مانند شن و ماسه ، رسوبات مربوط به لوله های آب رسانی و مخازن ذخیره آب و کلیه ذرات به قطر 5 میکرون از آب حذف می گردد.

2 -فیلتر گرانول کربن اکتیو ( CTO ) :حذف مواد آلی و ارگانیک : در این مرحله مواد آلی و کلردار شامل آلکان های کلردار،آفت کش ها و …حذف می شوند.

3 -پودر کربن فشرده ( UDF ) : حذف مواد شیمیایی مانند کلر در این مرحله مواد شیمیایی مانند کلر و همچنین طعم و بوی نامطبوع آب توسط فیلتر کربن به خوبی زدوده می شود.

4 –ممبران ( غشا، نیمه تراو ) : حذف نمک های معدنی و سایر آلودگی ها در این مرحله طیف وسیعی از ناخالصی ها شامل جامدات محلول در آب، باکتری و ویروس ها تا قطر 0001.0 میکرون حذف می شود.

5-کارتریج کربن غنی شده با نقره : در این مرحله کنترل نهایی رنگ، بو، مزه و امالح موجود در آب انجام می شود.

 

به آبی
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • به آبی 19 اکتبر 2018 / 7:19 ب.ظ

    دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *