شیر برداشت دستگاه تصفیه آب را باز میکنم ولی آب نمی آید

از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب هیچ آبی خارج نمیشود
  • شیر برداشت دستگاه تصفیه آب را باز میکنم ولی آب نمی آید

برای کسانی که در منزلشان دستگاه تصفیه آب دارند ممکن است این مشکل پیش آمده باشد که از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود در این مواقع ممکن است چندین حالت پیش آمده باشد که قبل از چک کردن هر چیزی باید از روشن بود دستگاه تصفیه آب اطمینان حاصل کنیم.

  • اگر این مشکل را دارید که از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود این مطلب را مطالعه کنید

گاهی ممکن است با این مشکل مواجه شوید که از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود.

از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب هیچ آبی خارج نمیشود

در اینجور مواقع ممکن است امکان بروز چند مشکل وجود دارد؛ به مرحل زیر توجه کنید :

  • ابتدا از روشن بودن دستگاه تصفیه آب اطمینان حاصل کنید

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود ابتدا شیری که آب تصفیه از آن جاری میشود را باز کنید؛ بعد از باز کردن این شیر دستگاه باید روشن شود. چنانچه دستگاه روشن نشد شیر را بسته و لوله های ورودی به مخزن را باز کنید.(آموزش باز کردن اتصالات تصفیه آب) اگر باز هم روشن نشد پمپ دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید لرزش ندارد و خاموش است. اگر با انجام دادن این دو کار باز هم دستگاه روشن نشد مطب “دستگاه تصفیه آب روشن نمیشود” را چک کنید.

اگر از شیر برداشت تصفیه آب هیچ آبی خارج نمیشود؛ باز کردن لوله متصل به مخرن یک راهکار است.

از صفحه فروشگاه دستگاه تصفیه آب صنعتی ما هم دیدن فرمایید.

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود و نیز دستگاه روشن نمیشود، باز کردن لوله ی متصل به مخزن یک راهکار کارگشا است. اگر با باز کردن لوله متصل به مخزن دستگاه روشن شد این بدان معنی است که سه حالت زیر ممکن است رخ داده باشد:

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود این امکان وجود دارد که بعد از تعویض فیلتر دستگاه اتصالات فیلتر های بالایی را بیش از حد مجاز در فیلتر پیچاندید.

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود ممکن است در قسمتی از لوله کشی های دستگاه؛ لوله دچار خمش شده است.

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود فیلتر های بالایی (پست کربن یا مینرال) بیش از حد به هم نزدیکند و دچار کیپ شدگی شدند.

سه احتمالی که وقتی از شیر برداشت تصفیه آب هیچ آبی خارج نمیشود ممکن از رخ دهد

اگر بعد از این مراحل دستگاه روشن است و پمپ لرزش دارد به سراغ مرحله ی بعد بروید.

از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب نمیاد

  • در این مرحله ی جریان آب فاضلاب را چک کنید که آیا وجود دارد یا خیر؟

وقتی که از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارخ نمیشود بعد از اطمینان حاصل کردن از روشن بودن دستگاه آب فاضلاب آن را چک میکنیم که آیا جریان دارد یا خیر؟ اگر آب فاضلاب در جریان نبود یا آّ وردی به دستگاه تصفیه وجود ندارد یا در قسمتی از دستگاه تا قبل از هوزینگ ممبران، مسیر آب مسدود شده است. از دیگر علل جریان نداشتن آب فاضلاب خمش لوله های دستگاه و کیپ شدگی فیلتر ها نیز هست.
اگه در این مرحله مشکلی وجود نداشت و آب فاضلاب دستگاه جریان داشت مرحله بعدی را چک کنید.

  • دستگاه را چک کنید که آیا همچنان از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود یا نه؟

ابتدا شیر مخرن را ببندید و سپس شیر آب ورودی را باز کرده، بعد از آن شیر برداشت آب از دستگاه تصفیه آب را باز کرده و تست کنید آب باریکه ای از آن خارج میشود یا خیر؟ “روش تست تولید آب دستگاه تصفیه آب”

اگر بعد طی مراحل بالا باز هم از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود، مشکل اینجاست که دستگاه شما دیگر آب را تصفیه نمیکند در این صورت مطب “دستگاه تصفیه آب هیچ آبی تولید نمیکند” را دنبال کنید.

اگر از شیر برداشت تصفیه آب، هیچ آبی خارج نمیشود مراحل بالا را به ترتیب چک کرده و در هر مرحله به لینک مطالب مربوطه سر بزنید بی شک میتوانید عیب دستگاه خود را پیدا کرده و آن را رفع کنید.

چنانچه از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب شما آب خارج میشود اما فشار آن کم است یا فشار آّب آن زود کم میشود مطلب ” افت فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی” را مطالعه کنید.

در این سایت اکثر مطالب و مشکلات مربوط به دستگاه تصفیه آب و مطالب آموزشی مربوط به آن وجود دارد.

لطفا قبل از هر سوالی به قسمت “جستجو” موجود در وب سایت یا در قسمت مطالب مربوط به “عیب یابی” مراجعه کرده در صورت نیافتن پاسخ سوال خود آن را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کرده تا جواب آن را دریافت کنید.

همچنین خواهشمندیم سوالات خود را در صفحات مرتبط با سوال مطرح کنید.

به آبی
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • به آبی 10 آگوست 2019 / 7:35 ب.ظ

    از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب نمیاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.