10 نکته برای تصفیه فاضلاب

10 نکته برای تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب برای پرورش دهندگان گلخانه یک راه عالی برای بازیافت آب بازیافت شده از محصولات کشاورزی شما است. بازیافت فاضلاب شما مستقیماً در محل برای کنترل کیفیت بهتر مزایای زیادی دارد. فاضلاب حاوی مواد مغذی طبیعی و همچنین کودهایی است که به خط آب تزریق می شود. با این حال، مهمترین چیزی که ما در تلاش برای محافظت از تولیدکنندگان در اینجا هستیم، پاتوژن ها، باکتری ها یا سایر بیماری های منتقله از طریق آب است. یک سیستم خوب از نگهداری آب برای شما مراقبت می کند، بنابراین می توانید بر روی تجارت تمرکز کنید.

10 نکته برای تصفیه فاضلاب

بسته به میزان آبیاری شما، محلول تصفیه فاضلاب می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. با این حال، بسیاری از کشاورزان کمی سردرگم می شوند که چگونه و از کجا باید تصفیه و بازیافت آبیاری فاضلاب را شروع کنند. چگونه می توان بهترین نتایج را برای اطمینان از داشتن بهترین کیفیت آب در طول فصل زراعی و اثرات زیست محیطی به دست آورد.

امروز فهرستی از 10 نکته مفید داریم که به شما در این فرآیند کمک می کند.

10 نکته مفید برای تصفیه فاضلاب

بازیافت فاضلاب گلخانه ای به یک روند در سراسر صنعت شاهدانه و به ویژه برای تولیدکنندگان جدید تبدیل شده است. آنها به طور فزاینده ای از تأثیر بالقوه هدر رفتن آب و هزینه ها آگاه تر می شوند . بخش اساسی این فرآیند استفاده مداوم از آب شهری برای آبیاری است. بنابراین، از منظر صرفه جویی در هزینه، تنها نصب و استفاده از یک سیستم تصفیه فاضلاب حلقه بسته منطقی است.

1) ذهنیت پذیرنده اولیه را در نظر بگیرید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که چه زمانی دولت محلی شما ممکن است مقررات جدیدی را در مورد قوانینی اتخاذ کند که تولیدکنندگان را مجبور به رعایت آنها کنداستانداردهای زیست محیطی. در همین حال، ممکن است ایده خوبی باشد که سیستم تصفیه فاضلاب خود را پیاده سازی کنید و از انعطاف پذیری موجود در حال حاضر استفاده کنید. شما این شانس را خواهید داشت که سیستم تصفیه آب مناسب را نصب کنید و آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید و محصول بهتری را بدست آورید.

2) فضا را برای تغییرات آینده بگذارید.

دلایل زیادی برای انتظار تغییرات وجود دارد. برای یکی، می‌توانید روش‌های تولید، سیستم‌های اتوماسیون، محصولات زراعی و غیره خود را گسترش دهید یا تغییر دهید. بنابراین، این احتمال وجود دارد که سیستم مدیریت آب شما ظرف 20 سال منسوخ شود. پس بهتر است به فکر آینده باشیم و جا برای تغییر بگذاریم. بهترین راه برای انجام این کار، تطبیق سیستم های مدولار است که می توانند در طول زمان با شما رشد کنند.

3) نیازهای آبیاری گلخانه خود را درک کنید.

عوامل زیادی در انتخاب سیستم مدیریت فاضلاب مناسب وجود دارد. اندازه عملیات شما، گیاهانی که پرورش می دهید، توپوگرافی محل شما، نوع آبی که در حال کار با آن هستید و غیره همگی بسیار مهم هستند. بر این اساس، شما به سیستم تصفیه و بازیافت آب گلخانه ای نیاز دارید که از نور UV، یا گاز ازن و غیره استفاده کند. هیچ سیستم مدیریت آب یکسانی وجود ندارد. در اغلب موارد نور UV نمی تواند با سرعت جریان آب زیاد سازگاری داشته باشد، و شما باید با تعویض لامپ هماهنگ باشید. از طرف دیگر ازن واقعاً یک محلول صنعتی است (اغلب در تصفیه خانه های فاضلاب شهری استفاده می شود) و دارای مزایای اضافیافزودن اکسیژنبه آب تو هنگامی که ازن تجزیه می شود و باکتری ها را می کشد، پس از از دست دادن یکی از مولکول های خود، اکسیژن را به عنوان یک محصول طبیعی تولید می کند.

4) یادگیری و سرمایه گذاری روی خود

هرچه بیشتر در مورد بازیافت و تصفیه آب آبیاری بیاموزید، بهتر می توانید نحوه استفاده مجدد و بهترین بهره را از فاضلاب استفاده شده از قبل دریافت کنید. البته کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، مقالات مطالعاتی و غیره زیادی در دسترس هستند. اما شما همچنین باید مستقیماً با سایر کشاورزان یا کنترل آب و هوا تماس بگیرید… که می توانند مشاوره بهتری ارائه دهند زیرا تجربه دست اولی در مدیریت فاضلاب برای محصولات غذایی دارند.

5) فرآیند ضد عفونی را نادیده نگیرید.

قبل از بازیافت آب آبیاری استفاده شده از قبل، باید مطمئن شوید که به درستی تصفیه و ضد عفونی شده است. در غیر این صورت، در تلاش برای صرفه جویی در قبوض آب و حفظ محیط زیست، می توانید در نهایت به محصولات خود آسیب بزنید. اجرای یک سیستم ضد عفونی مناسب که بتواند محصولات شما را سالم نگه دارد و هر بار عوامل بیماری زا را از خط آبیاری برای آب شیرین حذف کند، ضروری است.

6) بودجه را برای نگهداری منظم کنار بگذارید.

البته راه اندازی سیستم تصفیه آب آبیاری برای بازیافت آب هزینه دارد. اما آماده باشید که سیستم خود را به طور منظم تعمیر و نگهداری کنید. این تضمین می کند که برای مدت طولانی دوام می آورد. برای آن باید مقداری بودجه اختصاص دهید تا مشکلات کوچکتر روی هم انباشته نشوند و مشکل بزرگی ایجاد نکنند. معمولاً حداقل تعمیرات لازم است، به عنوان مثال، یک واشر پمپ جایگزین شود. با کمک تعمیر و نگهداری منظم، در نهایت در درازمدت پول بیشتری نسبت به از دست دادن آن پس انداز خواهید کرد.

7) از دولت کمک بگیرید.

اغلب، دولت ممکن است برنامه های مالی برای کمک به کشاورزان در راه اندازی سیستم های تصفیه آب صنعتی و بازیافت آب داشته باشد. این بخشی از بودجه آنها برای حفاظت و مدیریت منابع است. چنین برنامه‌های فدرال می‌تواند کمک بزرگی به کشاورزان، به‌ویژه مالکان زمین‌های خصوصی باشد، زیرا آنها نیز ممکن است فرصت انتخاب کمک را داشته باشند. این به صرفه جویی در انرژی و آب، بهبود خاک و غیره کمک می کند.

8) انتظار نتایجی مشابه با دیگران نداشته باشید.

مزایای سیستم های بازیافت و تصفیه آب بسیار زیاد است، اما اندازه گیری آنها دشوار است. هیچ فرمول ثابتی وجود ندارد که چگونه ترکیبی از مراحل مناسب برای مزرعه شما کار کند. به این دلیل که نیازهای هر کشاورز و شرایط فعلی متفاوت است. همچنین نمی توانید انتظار تغییر در عملکرد محصول خود را یک شبه داشته باشید. بنابراین، انتظارات واقع بینانه داشته باشید و انتظار نداشته باشید که یک تغییر آنی را ببینید.

9) استفاده از سیستم تصفیه همراه با تصفیه را در نظر بگیرید

برای افزایش اثرات سیستم مدیریت فاضلاب، ایده خوبی است که از مخازن بزرگ استفاده کنید. اینها هم قبل و هم بعد از ضدعفونی مفید هستند. این جایی است که آب اجازه می دهد تا بایستد تا رسوب گذاری شود و این یک روش طبیعی تصفیه است. این اجازه می دهد تا تکه های بزرگی از آلاینده ها به کف مخزن فرو بروند. همچنین باعث می شود که تصفیه آب برای مدت طولانی تری باقی بماند.

10) یک سیستم تصفیه آب قابل اعتماد را انتخاب کنید.

برای اطمینان از اینکه سیستم مدیریت آب شما به خوبی کار می کند، باید فروشنده مناسب و سیستم مناسب را در نظر بگیرید. از ضد عفونی کردن آب مصرف شده با کمک یک سیستم تصفیه آب مناسب گرفته تا مدیریت خودکار سیستم آبیاری یا بازیافت آب مصرفی – همه چیز به یک سیستم قابل اعتماد نیاز دارد که ترجیحاً توسط متخصص در سیستم های تصفیه خانه برای شما سفارشی شده باشد.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *