فیلتر کربن فعال: ویژگی ها، موارد استفاده

فیلتر کربن فعال: ویژگی ها، موارد استفاده

آب، منبع حیات ما، برای عملکرد صحیح بدن ما ضروری است. ما به دلایل زیادی در طول روز آب خود را از دست می دهیم و اگر این آب را دوباره به دست نیاوریم، بدنمان کم آب می شود. قلب، کلیه ها، پوست و حتی مغز ما تحت تاثیر قرار می گیرند. امروزه دسترسی به آب آشامیدنی تمیز ممکن است به آسانی سابق نباشد. هم آلودگی محیط زیست و هم افزایش جمعیت را می توان از دلایل این امر دانست. با توسعه فناوری ، سیستم های تصفیه آب دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را آسان تر می کند. فیلتر کربن فعال، که به عنوان یک روش تصفیه آب استفاده می شود، موادی را از آب اصلی یا چاه جدا می کند که ممکن است در طولانی مدت به سلامت انسان آسیب برساند. کربن فعال یک ماده آلی سیاه رنگ است که از فرآوری موادی مانند چوب، زغال سنگ و نارگیل به دست می آید. در فیلتر کربن فعال، آب عبوری از کربن فعال از طعم، بو و ناخالصی های آلی پاک می شود. مناسب برای مصارف خانگی. برای اطلاعات دقیق می توانید وب سایت ما را بررسی کنید.

فیلتر کربن فعال: ویژگی ها، موارد استفاده

فیلتر کربن فعال چیست؟

سیستم های تصفیه آب مواد مضری را که ممکن است در آب وجود داشته باشد جدا می کند. سیستم های فیلتراسیونی که آلاینده ها را از نظر فیزیکی و شیمیایی از آب حذف می کنند با روش های اسمز معکوس و تقطیر آب متفاوت است. فیلتراسیون کربن یک روش بسیار موثر برای تصفیه آب است، که اجازه حذف بسیاری از مواد شیمیایی موجود در آب را می دهد. فیلتر کربن فعال نوعی فیلتر است که به ویژه برای جداسازی مواد شیمیایی آلی از آب استفاده می شود. این فیلترها همچنین با حذف مواد شیمیایی که طعم و بوی آب را تغییر می دهند مانند سولفید هیدروژن یا کلر، آب را تصفیه می کنند. فیلتر کربن فعال در دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی استفاده می شود. آب اصلی ممکن است حاوی مواد شیمیایی فرار مانند کلر، بنزن، آفت کش ها یا علف کش ها و صدها ماده شیمیایی دیگر باشد. فیلترهای کربنی علاوه بر فیلتر کردن این مواد به شما کمک می کند تا آب آشامیدنی تمیزی را با حذف طعم و بوی بد آب به دست آورید.

فیلتر کربن فعال چگونه کار می کند؟

فیلتر کربن فعال که یکی از انواع فیلترهای تصفیه آب است و بسیار موثر است، روشی است که اغلب در تصفیه آب ترجیح داده می شود. این نه تنها آب را تمیز می کند، بلکه طعم آن را نیز بهبود می بخشد. فیلتر کربن اکتیو آب را در دو مرحله مختلف تصفیه می کند. در مرحله اول آب از کلر تصفیه می شود. فیلتر کربن فعال دارای سطح وسیعی است که برای حذف کلر لازم است. مواد آلی موجود در آب از آب جدا شده و منافذ فیلتر را پر می کنند. سپس فرآیند حذف مواد آلی آغاز می شود. با عبور آب از فیلتر کربن فعال، ذرات آلی و مواد شیمیایی باقی می مانند. جداسازی بیش از حد مواد جامد در این فرآیندها ممکن است باعث مسدود شدن فیلتر پس از مدتی و ایجاد بوی بد شود.در چنین مواردی فیلتر باید تعویض شود. اگرچه این مدت بسته به سطح فیلتر متفاوت است، توصیه می شود فیلترهای کربن فعال را هر شش ماه یکبار تجدید کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هر گونه سوالی که در مورد فیلتر کربن فعال دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

فیلتر کربن فعال برای چه منظوری استفاده می شود؟

فیلتر کربن فعال برای حذف طعم و بوی آب، بهبود رنگ و حذف مواد آلی استفاده می شود. هم تصفیه فیزیکی و هم شیمیایی را فراهم می کند. این فیلترها که قابلیت فیلتر کردن کلر و کاهش آن را به صفر دارند درصد بالایی از مواد آلی را از آب جدا می کنند. کدورت آب را از بین می برد و آب را از مواد شیمیایی تصفیه می کند. با توانایی خود در تولید آب بدون وقفه متمایز است. بعلاوه فیلتر کربن فعال کمترین زباله ای را تولید می کند که می تواند باعث آلودگی محیط زیست شود. کم هزینه بودن، عملکرد بی صدا و بی بو از جمله دلایلی است که اغلب آن را ترجیح می دهند. آسان برای شروع و توقف، امن برای استفاده. شما می توانید به اطلاعات مربوط به فیلترهای کربن فعال در وب سایت ما دسترسی داشته باشید و بدانید که در مورد چه چیزهایی کنجکاو هستید.

کجا از فیلتر کربن فعال استفاده کنیم؟

فیلترهای کربن فعال به طور گسترده در صنعت تصفیه استفاده می شود. این یک گزینه درمانی است که کیفیت آب را بهبود می بخشد. هم آب آشامیدنی و هم فاضلاب را می توان به لطف این فیلتر تصفیه کرد. این نه تنها آب را تصفیه می کند، بلکه می تواند برای مایعات مختلف استفاده شود. همچنین باعث سفید شدن روغن های خوراکی مانند روغن آفتابگردان، روغن زیتون و روغن نارگیل می شود. همچنین گزینه خوبی برای رنگ زدایی در مایعات است. مشاهده می شود که از آن برای تنظیم عطر در تولید شراب استفاده می شود. به دلیل تخلخل زیاد، فیلترهای کربن فعال در بسیاری از مناطق استفاده می شود. می توان از آن برای اهدافی مانند تصفیه هوا، حذف بو، تصفیه هوای فشرده و تمیز کردن گازهای دودکش استفاده کرد. علاوه بر این، فیلترهای کربن فعال را می توان برای تصفیه در صنایع شیمیایی و دارویی ترجیح داد. فیلترهای کربن فعال یک روش موثر است که اغلب در بسیاری از مناطق ترجیح داده می شود. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات و استفاده از فیلترهای کربن فعال با ما تماس بگیرید.

ویژگی های فیلتر کربن فعال

فیلترهای کربن فعال بیشتر برای جداسازی و حذف مواد آلی از آب استفاده می شوند. به این ترتیب آب برای استفاده مناسب می شود. حذف مواد آلی مانند اسید هیومیک و اسید فولویک در آب آشامیدنی از واکنش شیمیایی کلر موجود در آب با این اسیدها و تولید مواد سرطان زا جلوگیری می کند. فیلترهای کربن فعال ساختاری متشکل از کربن فعال در داخل مخازن پلی اتیلن یا فولادی دارند. آب به لطف 100 برابر افزایش سطح کربن فعال و ویژگی جذب بالای آن (روش نگهداری) به راحتی تصفیه می شود. اگرچه ممکن است دلایل زیادی برای مشکلات آب وجود داشته باشد، اما معمولاً آلودگی ارگانیک عامل این مشکلات است. ساده ترین راه حل برای از بین بردن این آلودگی آلی فیلتر کربن فعال است. علاوه بر این، این فیلترها روغن و محصولات جانبی آن را که ممکن است در آب وجود داشته باشد جذب می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با تیم های متخصص ما تماس بگیرید.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *