نیازهای تصفیه آب شیمیایی برای نانوایی ها

نیازهای تصفیه آب شیمیایی برای نانوایی ها

این پست به بررسی اصول اولیه نیازهای تصفیه آب شیمیایی برای نانوایی ها در مورد کاربردهای دیگ بخار و خط بخار می پردازد. همچنین چگونگی افزایش راندمان در بویلرها با استفاده از تصفیه آب شیمیایی را در نظر خواهد گرفت.

نیازهای تصفیه آب شیمیایی برای نانوایی ها

استفاده از یونیت های دیگ بخار در آشپزخانه های نانوایی

نانوایی ها از دیگ های بخار برای حفظ سطوح ثابت حرارت و بخار در طول فرآیند پخت استفاده می کنند. دیگ بخار اجازه می دهد تا نان پخته شود و رویه ها به شکل دلخواه پوسته شوند. دیگ های تجاری مجهز به تنظیمات بخار درجه آشپزی و گرما که به حداکثر انعطاف پذیری اجازه می دهد نانوایان را قادر می سازد تا محصولات هنری استادانه ای تولید کنند که از نظر بصری جذاب و فوق العاده طعم دهنده هستند.

نیازهای تصفیه آب برای بویلرها

در واحدهای دیگ بخار تجاری، تصفیه آب برای کاهش رسوب آهک، تجمع خوردگی و ناخالصی هایی که در انتقال حرارت اختلال ایجاد می کنند ضروری است. برای بسیاری از نانوایی ها، چه حق امتیاز و چه به صورت مستقل، سرمایه گذاری در یک دیگ بخار با عملکرد خوب یکی از تاثیرگذارترین تصمیمات است. عملکرد یک دیگ به طور مستقیم بر میزان قابل اعتماد بودن نان ها، دسته به دسته، سال به سال تأثیر می گذارد. نانوایی هایی که به دنبال حفظ کیفیت، طعم، ظاهر و رطوبت ثابت برای محصولات خود هستند، باید واحد دیگ بخاری داشته باشند که عملکرد ثابت و قابل پیش بینی داشته باشد.

تصفیه آب شیمیایی برای بویلرها

هنگامی که آب مورد استفاده در سیستم دیگ بخار و خط بخار به درستی تصفیه شود تا سطوح بهینه خلوص، اکسیژن و PH حفظ شود، دیگ با راندمان بهتری عمل می کند. این امر هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد و نیاز به پخت و بخارپز مداوم را در عملکرد روزانه آن پشتیبانی می کند. گزینه های شیمیایی متعددی برای دیگ بخار و تصفیه بخار وجود دارد. از لحاظ تاریخی، مواد شیمیایی اغلب به یک اتاق درمان از قبل مخلوط شده در بشکه های بزرگ 55 گالن تحویل داده می شد. با این حال، این خطر بزرگ قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی برای تکنسین ها، هزینه های لجستیکی بالا در حمل و نقل کامل درام ها، نیاز به فضای کف بیش از حد برای ذخیره سازی، و نیاز به تمیز کردن درام و حذف دقیق زمانی که مواد شیمیایی نیاز به ذخیره مجدد دارند را ایجاد می کند.

امروزه، تصفیه آب به لطف گزینه های تصفیه آب شیمیایی مایع فوق غلیظ، ایمن تر و کارآمدتر است. مشابه انقلابی که صنعت شوینده‌های لباس‌شویی با آن مواجه شد، گزینه‌های تصفیه آب فوق غلیظ امکان ظروف کوچک‌تر، هدر رفتن آب کمتر در پیش اختلاط و استفاده کارآمدتر از مواد شیمیایی را فراهم می‌کند.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *