اسمز معکوس صنعتی برای نانوایی ها

اسمز معکوس صنعتی برای نانوایی ها

از آنجایی که آب زیربنای محصولات پخته شده است، آیا آبی که در هر دسته از خمیر ریخته می شود نباید به اندازه مواد مورد استفاده از کیفیت بالایی برخوردار باشد؟ آب تأثیر زیادی بر نحوه تولید محصولات پخته شده دارد. از نحوه افزایش، عطر، تراکم و طعم آن. متأسفانه، نانوایان با استعداد زیادی وجود دارند که از سیستم اسمز معکوس صنعتی استفاده نمی کنند(RO)، اما در عوض، از آب معمولی استفاده کنید و محصولات نهایی آن‌ها آنطور که انتظار می‌رفتند خوب نمی‌شوند.

اسمز معکوس صنعتی برای نانوایی ها

نانوایی ها به دلایل مختلف باید روی سیستم فیلتر آب RO درجه صنعتی سرمایه گذاری کنند. برای شروع، یک سیستم RO تا 99٪ از آلاینده های آب را از بین می برد. این بدان معناست که کلسیم و منیزیم و سایر مواد معدنی موجود در آب لوله کشی بر طعم، رنگ و ساختار محصولات پخته شده تأثیری نمی‌گذارند. بسته به سختی آب لوله کشی، مواد معدنی پتانسیل ایجاد نتایج نامطلوب مانند خمیر سفت و یا لاستیکی را دارند.

آب RO را می توان در تجهیزات نانوایی مانند دستگاه تصفیه یا بخارپز استفاده کرد. این آب به قدری خالص است که در صورت استفاده، هیچ گونه رسوب یا تجمع کلسیم بر روی المنت گرمایشی باقی نمی گذارد. بخار فوندانت اکنون می تواند بدون خطر خروج کلسیم از سر بخار و روی قطعه ای که روی آن کار می شود استفاده شود. استفاده از آب RO همچنین یک اقدام پیشگیرانه عالی در برابر خرابی به دلیل نگهداری و تعمیرات پرهزینه تجهیزات است.

در هر کسب و کاری، هدف رشد و گسترش است. یک سیستم فیلتر آب RO زیر سینک که 50 گالن در روز (gpd) تولید می کند ممکن است بتواند تقاضای یک نانوایی کوچک را برآورده کند، اما وقتی کسب و کار شلوغ تر شود، آن سیستم قادر به تحمل حجم کار نخواهد بود. داشتن یک سیستم RO درجه صنعتی که می تواند 1000 گرم در روز تولید کند در عملیات روزانه نانوایی بسیار مهم است.

برای در نظر گرفتن همه چیز، 50 گالن آب می تواند یک سطل زباله باغی را پر کند. 1000 گالن می تواند یک استخر بالای زمین را با ابعاد 10 فوت در 30 اینچ پر کند. ممکن است 1000 گالن برای یک نانوایی در یک روز زیاد به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید، در نان، آب حدود 40٪ از کل جرم خمیر را تشکیل می دهد. پس چرا خطر نداشتن آب RO در دسترس است؟

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *