فیلتر چند رسانه ای (شنی) | فیلتر شنی

فیلتر چند رسانه ای (شنی) | فیلتر شنی

فیلترهای شنی چند رسانه ای یکی از سیستم های ارجح به ویژه برای فیلتر کردن آب های سطحی و زمینی هستند. این روش که در مواردی مانند رسوب، جامدات معلق و کدورت در آب ترجیح داده می شود، ظرفیت بارگذاری بیشتری نسبت به سیستم های تک لایه دارد. به این ترتیب آب کمتری مصرف می کند و جزو روش های اقتصادی است. به لطف فیلترهای شنی چندرسانه ای، رسوبات و همچنین مواد جامد و ذرات معلق را می توان به راحتی با حساسیت تا 10 میکرون حفظ کرد. در حالی که از این روش برای تصفیه آب های کدر، رسوبی و زیرزمینی و سطحی استفاده می شود، اما در فرآیندهای خاصی که نیاز به فیلتراسیون دقیق دارند نیز ترجیح داده می شود.

فیلتر چند رسانه ای (شنی) | فیلتر شنی

ذرات فیلتر شده در طول فرآیند در مرحله شستشوی معکوس بازسازی می شوند و تمیز کردن و طراوت را آسان می کنند. به لطف لایه های خاص خود با دانه بندی های مختلف، تصفیه تمام ذراتی که باعث کدورت آب می شوند را تضمین می کند. اگر مایل به دریافت اطلاعات دقیق در مورد فیلترهای شنی چند رسانه ای هستید، می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

فیلتر چند رسانه ای چیست؟

فیلترهای شنی چند رسانه ای یک روش ترجیحی و کم هزینه برای تصفیه جامدات معلق مانند سیلت، خاک رس و مواد کلوئیدی در آب هستند. مواد جامد آلی و معدنی را که ممکن است باعث کدورت آب شوند را فیلتر کرده و آنها را قابل استفاده می کند. اگرچه در بسیاری از مناطق مختلف استفاده می شود، اما موثرترین روش به ویژه برای رفع تاری است.

اگرچه فیلترهای شنی چند رسانه ای در مرحله پیش تصفیه آب های زیرزمینی و سطحی ترجیح داده می شوند، اما می توان از آنها در سیستم های تصفیه فاضلاب برای حذف کدورت آب تصفیه شده نیز استفاده کرد. فاکتورهای فیلترهای شنی مالتی مدیا که درجه کارکرد و فیلتر آن ها بسته به عوامل مختلف متفاوت است نیز متفاوت است. داشتن این فاکتورها در سطوح کافی به این معنی است که می توانید به خلوص آب مورد نظر خود برسید. با مراجعه به وب سایت ما، می توانید اطلاعات دقیقی در مورد هر چیزی که نیاز دارید دریافت کنید.

فیلتر چند رسانه ای چگونه کار می کند؟

از آنجایی که سیستم چندرسانه ای دارای لایه های مختلفی است، به راحتی می تواند عوامل آلاینده آب را فیلتر کند. نرخ های فیلتراسیون انتخابی به این ترتیب با بررسی میزان آلودگی آب و عوامل آلاینده تعیین می شود. این سیستم که می تواند به صورت کاملا خودکار عمل کند، بسته به زمان و اختلاف فشار، فرآیند شستشوی معکوس را نیز به صورت خودکار انجام می دهد. به لطف این فرآیند، فیلتر شنی استخر، که ذرات حذف شده از آب را حفظ می کند ، تمیز می شود و از عملکرد ناکارآمد آن هنگام رسیدن به اشباع جلوگیری می کند. فیلترهای شنی چند رسانه ای دارای مخازن مصنوعی و شیرهای چند پورت هستند. دلیل این امر این است که به دلیل دبی اندک در جریان آب اختلالی ایجاد نمی شود. جدای از این، در صورت استفاده از دبی بالا، به صورت اختیاری می توان از مخازن گالوانیزه با روکش اپوکسی یا ظروف ساخته شده از فولاد ضد زنگ استفاده کرد.

فیلترهای شنی چند رسانه ای دارای فیلترهای دو مخزن هستند که به صورت تک یا موازی کار می کنند. در سیستم های تک مخزن، ستون فیلتر از کوارتز و ماسه چند درجه تشکیل شده است. فرآیند شستشوی معکوس را می توان با توجه به زمان و اختلاف فشار تنظیم کرد. در مدل های تک مخزن، جریان آب سیستم در طی فرآیند شستشوی معکوس متوقف می شود. در سیستم هایی با دو مخزن که به صورت موازی کار می کنند، فرآیند شستشوی معکوس با کمک آب تصفیه شده که از مخزن دیگر به صورت متوالی عبور می کند انجام می شود.

شرایط لازم برای عملکرد کارآمد فیلترهای شنی چند رسانه ای

فیلترهای شنی چند رسانه ای موثرترین روش به ویژه برای رفع کدورت آب هستند. از آنجایی که دبی مشخصی در طول دوره فیلتراسیون مورد نیاز است، سیستم مناسب مورد نیاز است. برای موفقیت آمیز بودن فیلتر کردن، فیلتر باید مطابق با آبی که باید تصفیه شود ترجیح داده شود، زیرا ساختار جامدات معلق و موادی که باعث کدورت در آب می شوند ممکن است بر سیستم کار تأثیر بگذارند. علاوه بر این، آبی که باید در سیستم فیلتر شنی چند رسانه ای فیلتر شود، باید دارای خواص خاصی باشد.

آبی که به طور کامل این ویژگی ها را برآورده می کند، فرصت تصفیه تقریباً عالی دارد. علاوه بر این ویژگی ها، میزان آب مورد نیاز برای مرحله شستشوی معکوس پس از فرآیند باید به درستی تامین شود. اگر همه این شرایط رعایت شود، می توان آب با خلوص مطلوب را به دست آورد. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در مورد فیلتر شنی چند رسانه ای کسب کنید، می توانید با ما تماس بگیرید.

فیلتر چند رسانه ای برای چه منظوری استفاده می شود؟

فیلترهای شنی چند رسانه ای به طور گسترده ای ترجیح داده می شوند زیرا می توان آنها را به راحتی با فرآیند شستشوی معکوس تمیز کرد و این فرآیند شستشوی معکوس به طور خودکار انجام می شود. فیلترهای چندرسانه ای به دلیل قابلیت احیا کننده، مزیت زیادی نسبت به سایر روش های تصفیه دارند. ذرات انباشته شده در این فیلترها، جایی که ذرات حذف شده از آب در آن نگهداری می شوند، باید تمیز شوند. به همین دلیل، فرآیند تازه سازی تضمین می کند که عملکرد فیلترها بازیابی می شود. اگرچه در بسیاری از مناطق مختلف استفاده می شود، اما به طور کلی برای فیلتر کردن آب با ظرفیت بالا ترجیح داده می شود. اگر دوست دارید اطلاعات دقیقی در مورد فیلتر شنی مالتی مدیا به دست آورید و پاسخ تمام سوالات ذهن خود را بیابید، می توانید با ما تماس بگیرید.

کجا از فیلتر چند رسانه ای استفاده کنیم؟

فیلترهای شنی چند رسانه ای یکی از روش های رایج فیلتراسیون در مناطق صنعتی است. در فرآیندهای فیلتراسیون آب های سطحی کدر و رسوبی مانند رودخانه ها، دریاچه ها و نهرها و همچنین آب چاه ترجیح داده می شود. علاوه بر این، روش فیلتر شنی چند رسانه ای را می توان برای فرآیند پیش تصفیه قبل از نرم کردن و تصفیه سیستم های کار با سیستم های غشایی اسمز معکوس مانند اسمز معکوس استفاده کرد. این روش همچنین می تواند به عنوان آخرین مرحله در فرآیندهای تصفیه فاضلاب تصفیه شده و آب استخر ترجیح داده شود. به طور کلی یک روش ترجیحی برای فیلتر کردن آبهای رسوبی با مواد جامد معلق است. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در مورد فیلترهای شنی چند رسانه ای داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید.

مزایای فیلتر شنی چند رسانه ای

فیلتر شنی چند رسانه ای یکی از سیستم هایی است که هزینه های عملیاتی پایینی دارد. از آنجایی که این یک سیستم به طور خودکار کار می کند، هیچ نیاز انسانی وجود ندارد. فرآیند بازسازی نیز به صورت خودکار انجام می شود. به همین دلیل یکی از سودمندترین سیستم ها می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات دقیق در مورد فیلتر شنی Multimedia که هم کم هزینه و هم یکی از موثرترین روش ها می باشد می توانید با ما تماس بگیرید.

ویژگی های فیلتر چند رسانه ای

فیلتر شنی مالتی مدیا دارای بدنه الیافی مقاوم در برابر خوردگی است و مجهز به سیستم شیر اتوماتیک قابل برنامه ریزی است. این دستگاه با حداکثر فشار تست 10 بار و حداکثر دمای عملیاتی 40 درجه سانتیگراد با تایمر شستشوی معکوس اتوماتیک اسمز معکوس کار می کند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات دقیق در مورد این سیستم که دارای محتوای رسانه ای در 4 سایز مختلف است، می توانید با شماره تلفن های وب سایت ما تماس بگیرید.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *