اهمیت آب قلیایی در دوران بارداری

اهمیت آب قلیایی در دوران بارداری

مصرف آب سالم و قلیایی در دوران بارداری برای هر مادر باردار، هم برای سلامتی خود و هم برای سلامت جنین اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب با کیفیت به خصوص در دوران بارداری بسیار ضروری است. توجه ویژه باید به سطح قلیایی آب تصفیه شده باشد.

اهمیت آب قلیایی در دوران بارداری

برای داشتن بهترین روند بارداری و تولد نوزاد سالم باید به مقدار pH آب مصرفی در این دوران و مواد معدنی موجود در آن توجه کرد.

در پایان هفته بیست و ششم بارداری، تقریباً 90 درصد وزن بدن نوزاد را آب تشکیل می دهد. این نشان می دهد که آب چقدر در رشد کودک اهمیت دارد.

آب مورد نیاز نوزاد با آبی که مادر می نوشد تامین می شود. در دوران بارداری، وزن مادر به طور متوسط ​​12.5 کیلوگرم است. وزن اضافه می کند تقریباً 8-6 کیلوگرم از این وزن را آب تشکیل می دهد. حدود نیمی از این آب در جفت، مایع آمنیوتیک و نوزاد ذخیره می شود. با بارداری، حجم جریان خون در وریدها حدود 10 درصد افزایش می یابد. ضربان قلب و مقدار کل آب بدن نیز افزایش می یابد. آستانه تشنگی کاهش می یابد و احساس تشنگی زودتر ایجاد می شود. این به مادر باردار اجازه می دهد تا آب بیشتری بنوشد.

اهمیت آب قلیایی برای کودک

مفهوم آب قلیایی که اخیراً به طور مکرر با آن مواجه شده است، موضوعی است که بسیاری از مردم هنوز به طور کامل آن را نمی دانند. با این حال، قلیایی بودن آب آشامیدنی یکی از مهمترین عوامل برای سلامت انسان است. بنابراین، آب قلیایی با چنین اهمیتی به چه معناست؟

آب قلیایی که در کوتاه ترین شکل آن به آب پایه شیمیایی معروف است، یک ترکیب ضروری برای ساختار بدن است. از این رو جایگاهی ضروری برای آب آشامیدنی دارد.

باید به سطح قلیایی آب نوشیدنی در دوران بارداری توجه ویژه ای داشت و رشد کودک در رحم مادر باید بدون مشکل باشد.

آب قلیایی که برای نوزادان در رحم حیاتی است، از بسیاری جهات مزایایی را برای نوزادان فراهم می کند. اصلی ترین آنها به شرح زیر است:

  • آب قلیایی محیطی راحت را در رحم برای نوزادانی که در رحم مادر رشد می کنند در یک آب پایه فراهم می کند.
  • از کودک در برابر عفونت محافظت می کند.
  • رشد ریه کودک را بهبود می بخشد.
  • باعث تحرک و نشاط کودک می شود.
  • نباید فراموش کرد که 74 درصد نوزاد در رحم از آب تشکیل شده است. در واقع این میزان در ماه ششم بارداری تا 90 درصد افزایش می یابد. به همین دلیل مصرف آب با کیفیت و مطمئن برای سلامت نوزاد ضروری است. برای این منظور، مقدار pH و سطح قلیایی آب باید بالا باشد. بنابراین دستگاه آب قلیایی مانند بهترین دوست مادران باردار است. برای داشتن اطلاعات دقیق تر در مورد آب قلیایی، می توانید مقالات بیشتری در مورد آب قلیایی را در اینجا مرور کنید.

فواید مواد معدنی موجود در آب برای سلامت نوزاد

برای اینکه کودک به روشی بسیار سالم به دنیا بیاید، باید در دوران بارداری آب حاوی کلسیم و منیزیم فراوان مصرف شود. زیرا نیاز به چنین مواد معدنی در دوران بارداری افزایش می یابد.

مثلا؛ اگر مادر باردار کلسیم کافی دریافت نکند، نیاز کودک به کلسیم از استخوان های مادر تامین می شود. این امر خطر ابتلا به پوکی استخوان را در مادر به حداکثر می رساند. بنابراین مصرف آب با مواد معدنی طبیعی بالا این گونه مشکلات را برطرف می کند.

باید دانست تنها چیزی که مادران باردار برای مصرف آب آشامیدنی با کیفیت به آن نیاز دارند یک دستگاه تصفیه آب خانگی مطمئن است. همچنین توصیه می‌کنیم پست‌های وبلاگ آب و سلامتی را که قبلاً به اشتراک گذاشته‌ایم مرور کنید تا در مورد سالم بودن دستگاه‌ های تصفیه آب مطلع شوید.

مقدار PH آب با کیفیت چقدر باید باشد؟

اهمیت آب سالم برای زندگی با کیفیت غیر قابل انکار است. بنابراین آب آشامیدنی باید هم تمیز و هم نرم باشد.

مقدار pH تقریباً در تمام آب های بطری فروخته شده نشان داده شده است. این مقدار نشان دهنده قابل شرب بودن آب است و وضعیت اولیه آب را نشان می دهد.

برای اینکه یک آب قابل شرب باشد، مقدار pH آن باید حداقل 7 باشد. هر چه این نسبت بیشتر باشد، کیفیت آب بالاتر است. به همین دلیل بهترین سیستم های تصفیه آب که سطح pH آب را بهبود می بخشد باید ترجیح داده شود.

اگر می خواهید در مورد سیستم های درمانی بیشتر بدانید، می توانید مقالات دیگر ما را در وبلاگ ما نیز بررسی کنید، یا می توانید با ما تماس بگیرید و با کادر فنی ما اطلاعات دقیقی در مورد دستگاه ها و سیستم های تصفیه آب دریافت کنید.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *