کودک ما چه آبی باید بنوشد؟

کودک ما چه آبی باید بنوشد؟

وقتی نوبت به نوزادان و کودکانمان می رسد، چه آبی که می نوشیم اهمیت بیشتری پیدا می کند. در خرید آب به چه نکاتی توجه کنیم؟ چه آبی برای نوزادان و کودکان بهتر است؟ چگونه کیفیت آب را درک کنیم؟

کودک ما چه آبی باید بنوشد؟

آب آشامیدنی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مصرف آب قلیایی برای سلامتی مهم است. PH آب مصرفی نوزادان و کودکان، بزرگسالان و افراد مسن باید قلیایی باشد. pH (قدرت هیدروژن) مخفف غلظت یون هیدروژن است. کودک ما چگونه باید آب بنوشد اصطلاحی است که اسیدیته آب را نشان می دهد. pH آب با توجه به مقدار یون های هیدروژن (H+) و هیدروکسیل (OH-) موجود در آن تغییر می کند. اگر یون های هیدروژن بیشتر باشد، آب اسیدی، هیدروکسیل است و اگر یون ها بیش از حد باشد، آب قلیایی است. به عبارت دیگر، اگر PH کمتر از 7 باشد، اسیدی، اگر 7 باشد خنثی، اگر بیشتر از 7 باشد قلیایی است. بین 7.5-8.5 ایده آل است.

مواد معدنی بیشتری با آب قلیایی جذب می شوند

و این مواد معدنی راحت تر وارد سلول می شوند. مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم، کلسیم، سدیم در آب قلیایی بسیار فعال هستند. آب قلیایی یک عامل بافر مهم است که بارهای اسیدی، رادیکال های آزاد را خنثی می کند و همچنین دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی بالایی است. میکروارگانیسم های باکتریایی و ویروسی و سلول های سرطانی که باعث بیماری در بدن می شوند، محیط اسیدی را ترجیح می دهند نوزاد ما چگونه باید آب بنوشد؟ آب قلیایی همچنین از سلامت استخوان و دندان محافظت می کند، اسید معده را کاهش می دهد و از ایجاد رفلاکس جلوگیری می کند. آب قلیایی برای سلامت پوست مهم است. نوشیدن 2 لیوان آب قلیایی در صبح با معده خالی باعث تسریع متابولیسم و ​​چربی سوزی می شود. افزودن آب نصف لیمو یا 1 قاشق چایخوری سرکه سیب به آب قلیایی خاصیت قلیایی آب را بیشتر تقویت می کند و تأثیر مثبتی دارد.

سختی چقدر باید باشد؟

سختی آب مجموع یون های کلسیم و منیزیم حل شده در آب است. آب متوسط ​​سخت باید ترجیح داده شود. (بین 10-30…) از آنجایی که نوشتن میزان سختی روی برچسب بطری ها الزامی نیست، امروزه مصرف کننده نمی تواند از سختی آبی که می نوشد مطلع شود. پس از کجا این را می دانید… با یک آزمایش ساده… آبی که صابون کف نمی کند، آب سخت است. سختی آب در برخی از آب ها به صورت Fr (درجه سختی فرانسوی) نشان داده می شود.

کدام مواد معدنی باید داشته باشد؟

آب را باید به عنوان یک ماده مغذی در نظر گرفت. هضم مواد مغذی، توزیع اکسیژن به سلول ها، تمام فعالیت های متابولیک به لطف آب انجام می شود. آب همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند و مهم ترین ابزار سم زدایی است. مواد معدنی زیادی در آب وجود دارد. مواد معدنی واسطه بسیاری از رویدادهای متابولیک در بدن هستند. غذا و آب مهمترین منابع این مواد معدنی هستند. مواد معدنی مواد معدنی هستند و باید از خارج گرفته شوند زیرا توسط بدن تولید نمی شوند. کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم، فلوئور، آهن، سلنیوم، مس، روی و کبالت از جمله این مواد معدنی هستند. چگونه کودک شما آب می نوشد کلسیم و منیزیم حاصل از این مواد معدنی برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید هستند. به خصوص آبی که کودکان می نوشند باید سرشار از این مواد معدنی باشد.

آبی که می نوشیم چقدر بهداشتی است؟

آب باید عاری از هر گونه آلودگی که ممکن است به سلامتی آسیب برساند باشد. فلزات سنگین (آلومینیوم، آرسنیک، جیوه، سرب، کادمیوم، روی)، آلاینده های شیمیایی معدنی و آلی سمی (آکریل آمید، آمونیوم، نیترات، نیتریت، آزبست، بنزن، بوریم، بریلیم، PAH، بور، فسفات و غیره)، مواد رادیواکتیو (اورانیوم، فلز) هرگز نباید در آب باشد. کدورت آب نشان دهنده وجود آلودگی میکروبی یا سایر مواد سمی است. آب نباید حاوی باکتری های کلیفرم از باکتری های روده باشد. آب باید از باکتری، ویروس و انگل تمیز باشد. سایر مواد شیمیایی که نباید در آب وجود داشته باشند نیترات ها و نیتریت ها هستند. این ترکیبات نیتروژن دار برای سلول سمی و سرطان زا هستند. مهم است که آب حاوی این ترکیبات یا به تعداد بسیار محدود باشد.

اگر مشکوک به نظافت باشد

یا اگر آب تمیز در دسترس نباشد می توان آب را جوشاند و استراحت داد و نوشید. در شرایط عادی، جوشاندن آب باعث کاهش مواد معدنی موجود در آب و از بین رفتن آن می شود. آب یکی از آلوده ترین و سمی ترین منابع در محیط زیست ماست. دود خروجی از دودکش کارخانه ها اخیراً تأثیر منفی دارد، جدای از مواد سمی که به طور طبیعی در آب یافت می شود، ترکیباتی که برای مصارف مختلف به آب اضافه می شود تأثیر منفی بر سلامت انسان دارد. کلر اضافه شده به آب برای از بین بردن میکروارگانیسم های مضر در آب یکی از این اجزای سمی است.

کلر سمی و فرار است

حتی دوش گرفتن با آب داغ می تواند گاز سمی و فرار کلر را آزاد کند. مقدار کلر آب نباید بیشتر از 1 میلی گرم در لیتر باشد. منابع آب در معرض بسیاری از اثرات سمی محیط زیست هستند. مواد شیمیایی صنعتی، آفت کش ها، فاضلاب ها، سموم ناشی از زباله ها، فرآورده های نفتی آب را آلوده می کنند. کودهای شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی در اثر بارندگی و آبیاری به منابع آبی نشت می کنند. کودهای دامی که با خوراک مصنوعی تغذیه می شوند نیز به همین ترتیب در منابع آبی رها می شوند. لوله هایی که آب از طریق آنها توزیع می شود، بسته به ساختارشان حاوی ترکیبات سمی مانند سرب، کادمیوم، مس، آزبست، آهن و نیکل هستند.

چه زمانی باید به نوزادان آب داده شود؟

مطالعات علمی نشان داده است که شیر مادر حتی در آب و هوای گرم و خشک نیز حاوی آب کافی است و نیازهای آبی نوزاد را تامین می کند. در 6-4 ماه اول زندگی، شیر مادر تمام نیازهای آبی نوزاد را تامین می کند. بنابراین نیازی به دادن آب از بیرون نیست. علاوه بر این، حتی اگر آب جوشانده شود، یک عامل خطر مهم برای اسهال نوزاد است. به همین دلیل، دادن آب یا نوشیدنی های شیرین در 6-4 ماه اول برای رفع تشنگی نوزاد توصیه نمی شود. اما در صورت از دست دادن بیش از حد آب در هوای بسیار گرم یا در مواردی که بیماری هایی وجود دارد که باعث از دست دادن آب اضافی مانند اسهال و استفراغ می شود، آبی که کودک ما می نوشد چگونه باید باشد و بنا به توصیه پزشک ممکن است نیاز به آب اضافی باشد. دکتر علائم کم آبی کودک را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

تشنگی، افزایش دمای بدن

خشکی پوست، دهان و زبان، کاهش تنش پوست، کاهش خون رسانی به اندام ها، کاهش وزن، خستگی، کاهش برون ده ادرار، بی قراری و ضعف، سرعت ضربان قلب و تنفس آبی که کودک ما می نوشد و تغییر می دهد. در هوشیاری در مراحل پیشرفته آبی که باید به نوزادان کوچک تا یک سال داده شود باید حداقل 10 دقیقه بجوشد و پس از سرد شدن به آن داده شود.

آبی که بیش از حد لازم جوشانده شده باشد

از آنجایی که محتوای مواد معدنی تغییر می کند، آبی که به این روش داده می شود نیز ممکن است اثرات منفی داشته باشد. در نتیجه باید مراقب بود آبی که به کودکان در هر سنی می دهیم تمیز باشد و با نوزادان کوچک در این زمینه با حساسیت بیشتری برخورد شود.

شما میتوانید برای کودکان خود بهترین تصمیم را بگیرید و آب با کیفیت و تصفیه شده در اختیارشان بزارید ما در فروشگاه به آبی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را برای شما در نظر گرفتیم که هم به صورت نقدی و هم به صورت تصفیه آب اقساطی تهیه بفرمایید.

حمیدرضا کامیاب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *