برای دفع سنگ کلیه چه کنیم ؟ | روشی موثر برای دفع سنگ کلیه

برای دفع سنگ کلیه چه کنیم ؟

سنگ کلیه یکی از بیماری های دردناکی است که ممکن است هر فردی به آن دچار شود .

باید بدانید برای دفع سنگ کلیه روش های مختلفی وجود دارد .در طب سنتی امده است وان را از آب ولرم پر کنیم و در آن خار خسک و خارشتر بریزیم و در آن بنشینیم .

این کار به دفع سنگ کمک می کند چرا که این گیاهان باعث باز شدن مجاری ادراری می شوند .از دیگر گیاهان برای دفع سنگ می توان سیاه دانه , عسل , روغن زیتون و تخم هندوانه را نام برد . با پرشین وی همراه باشید.

از صفحه فروشگاه دستگاه تصفیه آب صنعتی ما هم دیدن فرمایید.

برای دفع سنگ کلیه چه کنیم ؟

روشی موثر برای دفع سنگ کلیه

غلامرضا کرد افشاری درباره روش‌های دفع سنگ کلیه اظهار داشت : در طب سنتی تدابیر زیادی برای دفع سنگ کلیه وجود دارد. به گفته وی اگر سنگ دفع نمی‌شود باید ورزش کرد و در یک وانی که در آن گیاهی همانند خارشتر و خارخسک است نشست، البته این گیاهان باز کننده‌های مجاری ادرار هستند.

این مدرس دانشکده طب سنتی ادامه داد : این گیاهان را می‌توانید بجوشانید و ۲ تا ۳ ساعت داخل این آب زن بنشینند، آب اگر ولرم باشد بهتر است. همچنین، از عرقیاتی مانند خارشتر و خارخاسک برای دفع سنگ کلیه استفاده شود.

یکی دیگر از روش های موثر برای جلوگیری از سنگ کلیه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است .

دفع سنگ کلیه

کرد افشاری بیان داشت : سیاه دانه و عسل به دفع سنگ کمک می‌کند، البته ترکیبات زیادی در طب سنتی وجود دارد که باعث شکافتن سنگ و باز کردن مجاری و دفع سنگ‌ها می‌شود، مانند تخم خیار، تخم خربزه، تخم هندوانه، تخم کدو که در آب خیسانده و از صافی رد کرده و شیره آن را استفاده کنند.

همچنین، تخم خرفه و کاسنی به بهبودی کمک می‌کند.

وی گفت: علت تولید سنگ؛ مواد بلغمی، سودائی و لزج است که از معده به کلیه می‌رود، بنابراین اگر معده تقویت شود برای دفع سنگ و پیشگیری از تولید مجدد آن می‌تواند موثر باشد.

دفع سنگ کلیه به روش طب سنتی

این مدرس دانشکده طب سنتی خاطرنشان کرد: پوسته داخلی سنگدان مرغ را می‌توان خشک کرد و سپس آسیاب کرد تا در غذاها مصرف شود که به بهبودی سنگ کمک می‌کند. خوردن چند بار روغن زیتون و لیموترش در روز نیز می‌تواند مفید باشد. همچنین، آب ترب سیاه، آب شلغم، آب هویج و آب سیب به بهبودی و دفع سنگ کمک کند.

 روشی موثر برای دفع سنگ کلیه

بیشتر بدانید نکاتی جالب درباره سنگ کلیه

همه سنگ های کلیه یکسان نیستند

احتمالا اغلب شما فکر می کنید همه ی سنگ های کلیه، کلسیمی هستند. البته شایع ترین نوع سنگ های کلیه همین نوع است و اختلالات متابولیک، عوامل تغذیه ای و جراحی بای پس روده می تواند خطر ابتلا به آن را افزایش دهد.

نوع دیگر، سنگ های استروویت هستند که توسط یک عفونت مانند عفونت ادراری ایجاد می شوند و می توانند به سرعت رشد کنند. کم آبی بدن، نقرس و دیگر عوامل ژنتیکی می توانند به تشکیل سنگ کلیه از نوع اوریک اسید ختم شوند.

در نهایت سنگ های سیستین که در اثر یک اختلال ژنتیکی تشکیل می شوند که در طی آن کلیه ها مقادیر بیش از حدی از آمینو اسید را انتشار می دهند.

دفع سنگ کلیه به روش طب سنتی

سنگ های واقعی هیچ دردی ایجاد نمی کنند

گاهی اوقات بیماران فکر می کنند که می توانند حرکت سنگ و یا لبه ی تیز آن را احساس کنند. ولی این طور نیست. درد زمانی رخ می دهد که سنگ از کلیه به درون میزنای بیفتند و در آن جا گیر کرده و انسداد ایجاد کند. حالب (میزنای) مجرایی است که ادرار را از کلیه به سمت مثانه می برد.

برای سلامتی بهتر کلیه های خود میتوانید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید .

به آبی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *